خانه / اخبار / منابع آزمون عمومی و اختصاصی کنکور ۹۶

منابع آزمون عمومی و اختصاصی کنکور ۹۶

ثبت‌نام آزمون سراسری سال ۹۶ از سه‌شنبه ۱۹ بهمن ۹۵ آغاز شد و تا ۲۸ بهمن ادامه دارد، سوابق تحصیلی در کنکور ۹۶ سهم ۳۰ درصدی داشته و به صورت مثبت اعمال می‌شود.

داوطلبان برای ثبت‌نام در آزمون سراسری سال ۹۶ باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و  ثبت‌نام در کد رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش در آنها بر اساس آزمون صورت می‌‌گیرد همراه با آزمون سراسری سال ۹۶ و از طریق سایت سازمان سنجش امکان‌پذیر است. داوطلبان پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما باید برای پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی اقدام کنند و با استفاده از کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است و پرداخت مبلغ ۲۰ هزار تومان از طریق سایت سازمان سنجش نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال ۱۲ رقمی) اقدام کنند.

کنکور سراسری سال ۹۶ دارای دو بخش آزمون عمومی و اختصاصی است.

آزمون عمومی برای داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم به منظور تشخیص میزان آمادگی داوطلبان در زمینه دروس عمومی و در حد اطلاعات علمی کتاب‌های نظام جدید آموزش متوسطه سالی واحدی مشخص شده و مواد آزمون عمومی بدین شرح است:

داوطلبان اقلیت‌های مذهبی ( کلیمی، مسیحی، زرتشتی) اگر بخواهند به سوالات معارف غیراسلام پاسخ دهند باید با علامتگذاری در بند ۲۵ تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی آن را مشخص کنند.

آزمون اختصاصی برای داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم به منظور تعیین میزان آشنایی علمی آنها با پایه‌های اساسی و اصولی رشته‌های موجود در هر گروه آزمایشی و در حدود اطلاعات علمی کتب نظام جدید سالی واحدی برگزار می‌شود.

دروس ریاضیات، فیزیک و شیمی در حدود اطلاعات علمی کتاب‌های دوره پیش دانشگاهی و سال‌های سوم و دوم دبیرستان رشته ریاضی فیزیک نظام جدید سالی واحدی. علاوه بر این دروس در درس فیزیک از کتاب فیزیک یک و آزمایشگاه سالی واحدی نیز سوال طرح خواهد شد.

منابع آزمون اختصاصی گروه آزمایشی علوم تجربی:‌

دروس زمین‌شناسی، ریاضی، زیست‌شناسی، فیزیک و شیمی در حدود اطلاعات علمی کتاب‌های دوره پیش دانشگاهی و سال‌های سوم و دوم دبیرستان رشته ریاضی فیزیک نظام جدید سالی واحدی. سوالات درس زمین‌شناسی صرفاً از دوره پیش دانشگاهی و سال سوم دبیرستان طرح خواهد شد.علاوه بر این دروس در درس فیزیک از کتاب فیزیک یک و آزمایشگاه سالی واحدی نیز سوال طرح خواهد شد.

منابع آزمون اختصاصی گروه آزمایشی علوم انسانی:‌

دروس ریاضی، اقتصاد، زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، تاریخ و جغرافیا، علوم اجتماعی، فلسفه و منطق و روانشناسی.

ریاضیات از کتب پیش‌دانشگاهی، سال‌های سوم، دوم و اول. اقتصاد کتاب سال دوم، زبان و ادبیات فارسی کتب پیش‌دانشگاهی و سال‌های سوم، دوم و اول، زبان عربی کتب پیش‌دانشگاهی، سال‌های سوم و دوم. تاریخ و جغرافیا کتب پیش‌دانشگاهی و سال‌های سوم و دوم، علوم اجتماعی کتب پیش‌دانشگاهی و سال‌های سوم و دوم.

فلسفه و منطق، فلسفه براساس کتب پیش دانشگاهی و سال سوم و منطق براساس کتاب سال سوم و روانشناسی کتاب سال سوم.

درباره دکتر میشی

دکتر میشی
دکتر میشی وب سایت تخصصی آمادگی کنکور سراسر تجربی است که به مسائلی از قبیل آخرین اخبار، مصاحبه، مسائل انگیزشی، مشاوره و ... می پردازد. برای اطلاع از آخرین مطالب، ما را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید.

هم چنین بخوانید

پایین‌ترین ساعات آموزش و حجیم‌ترین کتاب‌های درسی در مدارس ایران

فریبرز درتاج در سومین همایش ملی روانشناسی مدرسه با اشاره به آسیب‌های روانی و اجتماعی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *